Webgame Aliance VTIP

-Malý návod jak lépe útočit

            Pro útočení si vybírejte prestižnější cíle. Jsou z nich větší zisky zkušeností i území

            Před útokem vždy nepřítele infiltrujte. Pokud se vám infiltrace nepovede, raději neútočte.

            V infiltraci je důležité dívat se na počet jednotek v armádě. Počet vojenských základen, techů síly zbraní a spokojenost. Když tyto údaje srovnáte se svými, dokážete zhruba odhadnout soupeřův bonus do obrany. (zkušenost soupeřovy armády zjistíte v infiltraci generálního štábu.

            Pokud má soupeř vysokou spokojenost (120+) snažte se mu ji srazit rozvědkou (epidemie, drogy, demoralizace)

            VŽDY NEPŘÍTELE ODPŘIPRAVTE. Odpřipravuje se týlovými útoky (stačí mít o něco víc tanků než soupeř). Partyzánskými útoky (stačí mít 2/3 vojáků). Konvenčními raketami nebo rozvědkou akcí sabotuj armádu (používá se jen zřídka - malý efekt). POŘÁDNÉ ODPŘIPRAVENÍ NEZNAMENÁ 3 TÝLOVÉ ÚTOKY. Snažte se odpřipravit co nejvíc

            Před dobyvačným útokem nepřítele pořádně promechujte. Zredukujete mu tím armádu, takže pro vás bude snažší projít dobyvákem a také se bude soupeř hůř vzpamatovávat, takže je menší pravděpodobnost, že si tu hlínu vezme zpátky.

            Snažte se neplýtvat koly, tzn. žádné dotace, kromě dopřipravení armády. Kromě začátku věku žádné kolonizace.

            Neplýtvejte koly při dopřipravování armády. Když máte připravenost 93%, raději dejte v dotacích 2 kola připravit armádu, než ve válce dopřipravit. Ušetříte 1 kolo. Možná se vám to zdá málo. Ale na konci věku to dá pěknou řádku kol, když se to nastřádá.