Webgame Aliance VTIP

-Návod pro republiku

Protekce:

1. Prodejte celou armádu na domácím trhu (jedině tak získáte dost peněz na stavění budov v průběhu protekce).
2. Nastavte si výrobu jednotek v továrnách a výrobu technologií v laboratořích. Na začátku je asi nejlepší 100% tanky a 100% rychlost stavby.
Teprve potom můžete začít odehrávat

Pořád ještě anarchie:
Hned na začátku postavte 2 kola ekektrárny a pak 10 farem a 8 elektráren. Mělo by to +- vystačit s energií a jídlem do konce protekce, kdyžtak na konci nakoupíte třeba 300 na domácim trhu, to není takovej problém.
Hned potom stavim první kola jen a pouze laboratoře, tak 200-350 laboratoří. (rychlost stavby na 100%)
Nevyplatí se stavět hned továrny, protože nemáte ještě automatizaci, tudíž jsou továrny bez efektu a produkovat jednotky v nich je neefektivní(navíc za anarchii toho víc nakolonizujete).
Když stavim tak 25 budov za kolo, tak přenastavím výrobu technologií z rychlosti stavby na automatizaci, necham asi 20% na rychlost stavby, aby se držel efekt této technologie.
Po dostavění laboratoří postavim pár kasáren, aby se mi zvedl příjem a získal peníze z prodeje vojáků na stavbu budov (těch kasáren stačí málo, tak do 150ti).
Pak udělám revoluci na DEMO/REP a začnu stavět konečně továrny (tanky na 100%), vychází to přibližně i s těma technologiema automatizace, už tam alespoň nějaký efekt na výrobu je (Když už máte dostatečnej efekt i u automatizace, tak přenastavte ještě výrobu techů na sílu zbraní, bude se vám po vylezení z protu hodit).
Skoro do konce protekce stavím už jen továrny, až na konci, pokud chci začít od prvního kola hned válčit, tak postavím základny, abych měl vyšší bonus.

Nejideálnější je, když prodáváte armádu po každém odehraném kole protekce na domácím trhu, nemusíte platit žádné žoldy a máte dostatek peněz na stavbu.
Armu si začněte nechávat až když víte, že ji do konce protekce uživíte. Je to čistě o dohadu a zkušenostech hráče, většinou se tak stane cca kolem 60. kola.
Celou protekci a vůbec celý věk za DEMO držte zábavní střediska na 12% - 16% území, za REP 10-12%

Generálové:
obrana: stratég+ochránce
1. eko.: stavitel+zbrojař
útok: stratég+osva x stratég+nácek x nácek+osva
2. eko.: populista+ekonom (jde udělat až při 9. hodnosti s použitím pokroku vojenská akademie, pokud víte, že budete na konci věku farmit, tak je lepší mít 3. generála tohoto ekonoma a jako 4. generála si teprve udělat útočného)

Pokroky:
automatizace, produkce mechů, opevněné vojenské základny, lidský genom, tajemství mozku, družice, androidi, vojenská akademie (v případě změn schopností generálů už při 50k zkušenostech a potřeby 4. generála) a samozřejmě nezapomeňte na vojenský stát, který na konci věku kvůli farmení rušíte, (na konci věku můžete udělat hraniční pevnosti a protileteckou obranu, ale to asi hlavně v případě farmení.

1. OSN:
mezinárodní spolupráce, protidrogová centrála, později může být v případě farmení pacifismus a kulturní centrum
2. AntiOSN:
mafie, fašismus

Budovy:
laby 0% - 15%(podle toho jestli jedete OSN nebo AntiOSN. Vůbec je mít ale nemusíte, můžete techy kupovat. Pokud máte, tak u Anti musejí pokrýt úbytek automatizace, kterou musíte držet neustále téměř na maximálním efektu, jinak to prostě nemá smysl. Ostatní techy buď budete kupovat, nebo budete mít labů víc a vyrobíte si je. U OSN je lepší ty labky mít, klidně i na 15% víc je zbytečně moc.
kasárny 0% - 10% o5 mít můžete a nemusíte, není na ně efekt, takže se víc vyplatí místo nich mít továrny, ale když je nemáte, tak zas nějaký vojáky občas potřebujete a prodávat mechy a za ně nakupovat vojáky zase snižuje bonus za zkušenosti, je to na každého volbě. Podle mě je dobrý mít tak 5-10% kasáren.
továrny 50% - 75%
střediska 10% - 12% (10% imho stačí, repka má jen střední efekt)
základny 15%
ostatní budovy není potřeba mít, republika na ně nemá bonusy, takže by akorát zabíraly místo továrnám. Jídlo a energie se dají na začátku věku luxusně nakupovat za nízkou cenu a mechy se prodávají zase hodně draho, takže to ani nepoznáte. Ke konci věku se zvyšující se prestiží a spotřebou surovin (např:12k za kolo) už musíte před odehráním prodat například 40k mechů, ale většinou je to během pár kol z5 pokud máte továrny tak aspoň na 60% a efekt dost vysoký.
Pro představu:
Pokud máte efekt automatizace továren téměř na maximu, mechy rodáváte za 400 a jídlo a energie jsou za 21, tak se stále vyplatí produkovat mechy a jídlo a energii kupovat. Občas vylítnou ceny surovin i na 25 a více, ale většinou je to chvilkové, takže se nevyplatí je začít produkovat.

Během věku je nutnost mít stavitele, protože je potřeba většinu území přestavovat, pokud expíte a mechujete, tak moc dobyvačných útoků nedáte, proto je lepší všechno zastavět a přestavět, pokud dáváte víc dobyvačných útoků, což je podle mě zbytečnost, tak není potřeba tolik zastavovat, ale musíte si vybírat země které mají dost továren. Imho se nevyplatí moc zastavovat, když stavíte 25 budov za kolo, já ve větší míře stavím až když postavím tak 40-60 budov za kolo, jinak to bere spoustu kol.

Konečná farma:
Tu vyzkoušenou nemam, pže s repkou sem ještě nefarmil, jednou sem chtěl jít na prachy, ale na konci věku sem udělal revoluci na demo, protože sem byl AntiOSN a na OSN bych stejně musel dělat revoluci. Farmu na továrny sem hrál taky jen s demokracií, ale mělo by to být dá se říct stejný, takže:

Nejdříve ještě přestavíte laby a kasárny na továrny, pokud chcete riskovat, tak i vojenský základny, ale to už je dost velký riziko.

Základ je obraný generál stratég+ochránce na 8 lvl, to je stejný u každý farmy.
Ekonomický generál zbrojař k němu máte stavitele (nejspíš na 5lvl, lepší na 6lvl)
Pokud nemáte druhého ekonoma, což je škoda, tak udělejte ekonoma z útočného, takže populista+ekonom - populista zvyšuje spokojenost, takže příjmy a produkci a ekonom je na žoldy u farmy na továrny máte neustále obrovskou army, takže pořád musíte platit žoldy a je to docela zásah do pokladny, hlavně u vysoké perstiže.

Technologie:
samozřejmě automatizace, síla zbraní, protiraketová obrana a navíc k tomu hodně hustoty a obchod (na hustotu má repka bonus, proto ji nezanedbejte. Nevýhodou téhle farmy je, že na konci držíte moc technologií, který vám zvyšují prestiž.