Webgame Aliance VTIP

-Návod pro začátek věku, mezihry

Protekce

Prvních 100 kol si necháme Anarchii. Rozmyslíme se, jakou pojedeme dále vládu. Nováčkům moc nedoporučuji Technokracii ani Anarchii. Prodáme všechno co máme na Domácím trhu a nastavíme technologie na 100% na Sílu zbraní. Dále bych rozdělil starty na dvě možnosti, podle státního zřízení na které později uděláte revoluci:

a) Komunismus, Fundamentalismum, Diktatura:
Stavíme pouze kasárny. Pokaždé jedno kolo kolonizujeme a jedno kolo stavíme. Když nám dojdou peníze na stavbu, prodáme pár vojáku na domácím trhu. Posledních 15 kol jenom kolonizujeme. Po 100 kolech skončíme. Spočítáme si a počkáme než nám naskáčou kola na maximum, uděláme revoluci a zastavíme území Vojenskými základnami. Dále už dobýváme a zastavujeme převážně kasárnami. Vojenské základny si držíme kolem 15% uzemi. Až máme 2000 kasáren, začínáme stavět Továrny. Nejdůležitější technologie jsou Síly zbraní a v době kdy máíme továrny Automatizace továren.

b) Demokracie, Republika, Komunismus
Technologie 100% na Rychlost stavby. Opět všechno prodáme na domácim trhu. Stavíme střídavě laboratoře a továrny. V Dotacích > Továrny si nastavíme výrobu na 100% tanky. Když nám dojdou peníze, tanky prodáváme na DOmácím trhu. Opět střídavě kolonizujeme/stavíme. Až budeme stavět 30 budov za kolo, nastavíme technologie na 90% Autoatizaci továren a 10% necháme na Rychlost stavby. Po odehrátí 100 kol den počkáme dokud nemáme opět plný kola a ještě cca 15 kol kolonizujeme a potom zastavíme Vojenskými základnami. Dobýváme raději slabší soupeře a děláme hodně útoků na Týl a čekáme na generála. Stavíme převážně Továrny, dále 15% Zábavních středisek a 15% Vojenských základen. Technlogie Síly zbraní a Automatizace jsou nejdůležitější v další fázi hry.

Všeobecné zásady

* Je důležité abychom si kryli proti krádežím všechny technologie pomocí techů Síla rozvědky. Tyto technologie kryjí dvojnásobek technologií každého druhu, máme-li tedy 10 tisíc techu Síly zbraní, potřebujeme 5 tisíc technologií Síly rozvědky aby nám je nikdo neukradl.
* Nikdy neútočte, pokud máte málo kol a nestihli byste dopřipravit armádu. Je také výhodné v rámci úspory kol místo dopřipravování armády zastavovat území nebo využívat rozvědku.
* Co nejdříve se dostaňte k pokroku Produkce mechů. Výrobu si nastavíte v Dotace -> Továrny. Tyto jednotky jsou nejdůležitější ve hře, když s nimi útočíte, ničíte jak soupeřovy mechy které se brání, tak i ostatní typy jendotek.
* Nováčkům taktéž doporučuji spojit se poštou se svými učiteli a ještě lépe přihlásit se do aliance některé z Webgame škol.
* Určitě si IHNED sežeňte spojenectví, buďto v rámci aliance, nebo na foru Hledání členu a spojenectví. Spojky nehledejte podle podobné prestiže, ale podle složení vaší armády. Díky spojkám můžete být i 2* silnější.
* Nikdy zbytečně nedotujte, spíše zastavujte území nebo používejte rozvědku.
* Zboží prodávejte na Světovém trhu, výrazně vyděláte, i když budete muset čekat déle než při prodeji na Domácím. Na světový trh se ale nedostanete během protekce.
* Držte si vysoké bonusy, někdy může být výhodnějsí a především jistější mít menší rozlohu, ale vysoké bonusy do výroby i do armády. Bonusy se podrobněji zabývá článek od Budulínka.
* Schopnosti vašich generálů by si neměli odporovat. Máteli tedy Nacionalistu, určitě se k němu nehodí Vlastenec a ihned jak to půjde, tak mu jednu ze schopností přeměntě na jinou.
Vhodné kombinace generálů:
útok: Nacionalista/Strateg; Nacionalista/Osvoboditel; Osvoboditel/Strateg
obrana: Vlastenec/Strateg; Vlastenec/Ochrance národa; Ochránce národa/Stratég
ekonomický generál: dle vašeho rozmyslu; stavitel se hodí vždycky, když jej nemáte, musíte si držet technologie Rychlost stavby; Populista výrazně přidá vašemu bonusu, díky Zbrojařovi bude vaše produkce mnohem větší
* Pomocí rozvědky se občas pokuste najít si někoho kdo má nekryté techy. Nebrečte nad prvním neúspěchem, především fundamentalistum a komunistum se krádeže technologií bohatě vyplácejí. Diktatury a Fundači mají navíc operaci Prodat drogy a není nic jednoduššího jak přijít lehce k penězum.
* Navštěvujte forum, třeba v době kdy čekáte než se vám něco prodá. Dozvíte se tam užitečné věci.